17 Ožu

17. ožujka 2015. u 11:15 sati
Sveučilište u Zagrebu, aula Rektorata
Trg maršala Tita 14, Zagreb

U organizaciji Centra za istraživanje, razvoj i transfer tehnologije održana je

BISTEC Inovacijska konferencija

završni skup u sklopu projekta BISTEC - Building innovation support through efficient cooperation network, posvećena temi širenja inovacijskog ekosustava u Hrvatskoj.

Konferencija je zamišljena kao interaktivan skup stručnjaka, predstavnika istraživačkih institucija, industrije, inovatora te poduzetnika koji će dijeliti svoja iskustva u području transfera tehnologije. Aktualnosti poput osnivanja spin-off tvrtki, kako svoje rezultate istraživanja ponuditi proizvodnom sektoru, kako pronaći izvore financiranja učinit će ovu konferenciju zanimljivom posebice akademskom i industrijskom sektoru.

Prvi dio konferencije bio je posvećen učinku pojedinih aktivnosti projekta BISTEC na Sveučilište, a u drugom dijelu je proširen fokus na općeniti inovacijski ekosustav u Hrvatskoj.

Preuzmite prezentacije s BISTEC Inovacijske konferencije:

prof. dr. sc. Sandra Bischof, dekanica Tekstilno-tehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
Tehnološko mapiranje i Razvojna strategija TTF-a (.pdf)

prof. dr. sc. Bruno Zelić, dekan Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu
Od ideje i razvoja procesa do spin-off tvrtke (.pdf)

prof.dr.sc. Damir Žarko, Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu
Komercijalizacija rezultata znanstveno-istraživačkog rada u području elektrostrojarstva (.pdf)

mr.sc. Smiljka Vikić Topić, Ured za znanost i transfer tehnologije Centra za translacijska i klinička istraživanja Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i KBC-a Zagreb
Specifičnosti transfera tehnologije u području biomedicine (.pdf)

Svjetlana Bušić, voditeljica Programa provjere inovativnog koncepta (PoC), HAMAG-BICRO
Program provjere inovativnog koncepta (PoC) u ulozi akceleratora inovacija (.pdf)

prof.dr.sc. Mario Cifrek, FER, korisnik Programa provjere inovativnog koncepta (PoC)
Iskustva korisnika PoC programa (.pdf)

Barbara Kolarić, HAMAG-BICRO
Program podrške uredima za transfer tehnologije (.pdf)

dr.sc. Dubravko Kičić, direktor BioCentra
BioCentar (.pdf)

prof.dr.sc. Nedjeljko Perić, Inovacijski centar FER
Inovacijski centar Zagreb (.pdf)

Gabrijela Herceg Sarajlić, načelnica Sektora za međunarodnu suradnju, programe i projekte Europske unije u MZOS-u
Strukturni fondovi za podršku inovacijama (.pdf)

U panel diskusiji će sudjelovati stručnjaci s projekta BISTEC:

dr. Boro Dropulić, Stručnjak za transfer tehnologije;
Tatjana Sučić, Patentna zastupnica, stručnjakinja za patentiranje;
doc. dr. sc. Romana Matanovac Vučković, stručnjakinja za intelektualno vlasništvo.

BISTEC – Building innovation support through efficient cooperation network je sveobuhvatan projekt vrijedan 794 tisuća eura koji se provodi kroz dvije godine (travanj 2013.-ožujak 2015.). Opći cilj projekta je unaprijediti kapacitete visokoškolskih i istraživačkih institucija za transfer tehnologija i inovacija, i pri tome im omogućiti suradnju s industrijom, investitorima, javnim institucijama i ostalim dionicima pri komercijalizaciji istraživačkih potencijala Sveučilišta.

Povratak na vrh stranice

Prijavite se za sudjelovanje: