09 Pro

Izvrstan rezultat naših studenata u završnici EIT Health Innovation Day 2019 natjecanja u Parizu!

U okviru EIT Health Innovation Day 2019 programa razvoja inovacija u Parizu je 01. prosinca održano i finalno natjecanje pobjedničkih timova studenata iz cijele Europe. Naš multidisciplinarni tim AS, sastavljen od studenata Medicinskog, Ekonomskog, Prehrambeno-biotehnološkog i Fakulteta elektrotehnike i računarstva, uspješno je prezentirao svoje inovativno rješenje – aplikaciju Dementy koja služi za edukaciju članova obitelji dementnih osoba i podršku volontera.

Rezultat je plasman među prvih 10 od ukupno 33 studentska tima, pobjednika nacionalnih natjecanja koja su ove godine okupila više od 1.500 europskih studenata.

Za daljnji razvoj svog rješenja EIT Health će nagraditi naš tim mentorstvom u vrijednosti od 1.500 EUR i povezivanjem sa stručnjacima i uspješnim inovatorima rješenja u području zdravlja i zdravstva.

Čestitamo našim studentima na izvrsnom rezultatu i krećemo s pripremama za sljedeći EIT Health Innovation Day 2020!