17 Svi

Stručna rasprava „Studenti i gospodarstvo – potrebe, očekivanja i potencijali“

srijeda 14. lipanj 2017. u 11 sati
Francuski paviljon, Studentski centar u Zagrebu
Savska cesta 25, Zagreb

Preuzmite Program okruglog stola.

Sveučilište u Zagrebu, na inicijativu prorektora prof. dr. sc. Miljenka Šimprage, te dekana Fakulteta elektrotehnike i računarstva, prof. dr. sc. Mislava Grgića, dekana Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta, prof. dr. sc. Zorana Nakića i dekana Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije, prof. dr. sc. Brune Zelića, organizira tribinu pod nazivom „Studenti i gospodarstvo – potrebe, očekivanja i potencijali“. Radi se o četrnaestom događanju u nizu javnih predavanja „Inovacije i transfer tehnologije – poticaj gospodarskoga razvoja Hrvatske“, kojima je cilj poticati i popularizirati ideju o inovacijama i prijenosu znanja sa sveučilišta i znanstvenih institucija kao temeljima budućeg inovativnog gospodarstva.

U panel raspravi sudjelovati će g. Ivan Krešić, član uprava INA-e, mr. sc. Gordana Kovačević, predsjednica Ericsson Nikola Tesle, g. Mihael Furjan, član uprave PLIVA-e, dr. sc. Vlatka Petrović, o.d. voditeljice Centra za istraživanje, razvoj i transfer tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, gđa. Ivana Vidnjević, predsjednica studentske udruge BEST, te g. Ivan Golubić, koordinator udruge mladih inovatora Innovus i osnivač tvrtke Mobile Vehicles Technology.

Sastavni dio tribine bit će i predstavljanje tvrtki INA-e, Ericsson Nikola Tesle i PLIVA-e studentima Sveučilišta u Zagrebu putem štandova, te poster prezentacije studentskih diplomskih radova izrađenih u suradnji s gospodarstvom.

Više informacija i prijavu za sudjelovanje na tribini možete pronaći na poveznici.