27 Ruj

Studentski inovacijski dan – (i-Day)!

Kreativan si, imaš puno ideja no ne znaš kako bi ih proveo u djelo, nedostaje ti tehničkog znanja, imaš tremu?

Prijavi se na četvrti po redu EIT Health i-Day-e, natjecanje namijenjeno studentima i potakni u sebi inovativni duh u području zdravlja, zdravstvene skrbi i zdravstvenog sustava.

Na i-Day-ima ćeš se pridružiti studentima iz različitih područja te ćete zajedno, uz motivaciju i stručno znanje mentora, naći rješenja nekih zdravstvenih izazova.

Ovogodišnjih izazovi i‑Day-a su

1. Kako smanjiti pretilost modernog društva?
  2. Kako brinuti o pozitivnom mentalnom zdravlju?

Izazove će predstaviti vrhunskih stručnjaci i znanstvenici, a mentori će vas upoznati s praktičnim alatima za inovacije, pristup rješavanju izazova (design thinking metodologija) i predstavljanje ideja (pitch).

Kreirati ćemo multidisciplinarne timove koji će iznositi svoje ideje i rješenja, a ocjenjuje ih komisija stručnjaka, koji koriste standardizirane kriterije bodovanja. Tri najbolja tima očekuju vrijedne nagrade. Pobjednički će tim biti nagrađen i sudjelovanjem na međunarodnoj pozornici, pod nazivom Winners’ Eventu, gdje će se natjecati protiv pobjedničkih timova iz drugih država. Također, dobit će podršku za daljnji razvoj svojih ideja te mogućnost uključivanja u EIT Health mrežu.

Kome je namijenjeno?

Za sve studente preddiplomskih, diplomskih i poslijediplomskih studija sa svih sastavnica Sveučilišta koje zanimaju inovacije u zdravstvu. Ne trebaju vam nikakve posebne vještine ili prethodno iskustvo u inovacijama, poduzetništvu ili zdravstvu. Nema akademskih zahtjeva i studenti svih disciplina i studija u dobrodošli da se pridruže!

Razlozi za prijavu:

• Razvijte inovativni zdravstveni proizvod ili uslugu
  • Steknite znanja o alatima za inovacije: design thinking & pitching
  • Umrežavanje:
    • Povežite se s predstavnicima pacijenata, javnog sektora i industrije
    • Upoznajte kolege iz raznih studijskih programa
  • Natječite se za pobjedu: Pobjednici Zagreb i-Day-a bit će pozvani da se prijave za europsko natjecanje studenata
  • Gradite svoj životopis: Sudionici će dobiti EIT Health Certificate
  • Vrijedne nagrade

Kad?              27. listopada 2022., 8:30 – 19:30

Gdje?             ZAGREBAČKI INOVACIJSKI CENTAR – ZICER: Zagrebački Velesajam; Pav. 12, Avenija Dubrovnik 15, Zagreb

Prijave za natjecanje su već otvorene, prijaviti se možeš ovdje: https://bit.ly/Zagreb-i-Days-2022

Više informacija o natjecanju očekuj i na našim mrežnim stranicama i društvenim mrežama i EIT Health organizacije: https://eithealth.eu/programmes/i-days/

Pitanja nam pošalji na iday@unizg.hr

Pridruži nam se, provedi kreativan dan, i možda baš ti budeš dio pobjedničkog tima!