13 Pro

Tribina „Transfer tehnologije – kako dovesti rezultate istraživanja do korisnika“ i prezentacija projekta EIT Health

Tribina je održana na Tekstilno-tehnološkom fakultetu u Zagrebu, u četvrtak, 12. prosinca 2019.

Na tribini, o transferu tehnologije, govorila je dr. sc. Vlatka Petrović, voditeljica Ureda za transfer tehnologije Sveučilišta u Zagrebu.

Cilj tribine bio je je ponuditi kratki praktičan uvod, kako postići da rezultati istraživanja dođu do partnera koji ih mogu dalje razvijati te učiniti dostupnim krajnjim korisnicima kojima će biti od pomoći.

Predstavljeni su ključni čimbenici koje treba uzeti u obzir prilikom komercijalizacije novih tehnologija razvijenih u javnim istraživačkim organizacijama. Također, prezentiran je i projekt EITHealth.