06 Stu

ZIMSKA ŠKOLA KOMERCIJALIZACIJE ISTRAŽIVANJA – prijave do nedjelje 10.11.2019. – još samo 4 dana, požurite!

Research Commercialization Winter School Zagreb – prijave do nedjelje 10.11.2019. – još samo 4 dana, požurite!

ZIMSKA ŠKOLA KOMERCIJALIZACIJE ISTRAŽIVANJA

#EITHealth #Winterschool #zdravstvenaskrb

Zagreb, 28.-30. studenoga 2019.

Farmaceutsko-biokemijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu (Ante Kovačića 1)

Organizatori: Farmaceutsko-biokemijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Centar za istraživanje, razvoj i transfer tehnologije Sveučilišta u Zagrebu (CIRTT).

Mjesto održavanja: Farmaceutsko-biokemijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Ante Kovačića 1, Zagreb

Očekivani broj sudionika: 40

Polazišta i ciljevi: Zimska škola komercijalizacije istraživanja je intenzivni trodnevni tečaj namijenjen studentima poslijediplomskih studija, poslijedoktorandima te mlađim znanstvenicima i sveučilišnim nastavnicima, koji su zainteresirani za stjecanje vještina potrebnih za uspješnu suradnju s partnerima iz farmaceutske, biotehnološke i zdravstveno-tehnološke industrije ili za osnivanje tvrtke u području zdravstvene skrbi.

Vodeći europski poslovni i akademski stručnjaci, kao i poduzetnici iz područja zdravstvene skrbi, poučavat će pažljivo integrirane programe, s predavačima koji će biti na raspolaganju i za neformalne rasprave.

Zimska škola nastoji ponuditi podržavajuće i poticajno međunarodno okruženje u kojemu će sudionici moći prezentirati inovacije nastale iz njihovih istraživanja, dobiti komentare na to i uspostaviti poslovne i akademske kontakte vrijedne za budući rad.

Teme koje će biti pokrivene:

– Vrijednosti, mogućnosti i izazovi suradnje između akademske sfere i industrije,

– Opcije za razvijanje karijere doktora znanosti u industriji povezanoj sa zdravstvom,

– Poduzetništvo bazirano na istraživanju u područjima zdravstvene skrbi i biotehnologije,

– Upravljanje intelektualnim vlasništvom kao podrška istraživanja i inovacija,

– Unapređenje inovacija baziranih na vašim istraživanjima u svrhu financiranja od strane investitora ili industrije te suradnje s njima.

Tko treba sudjelovati?

Zimska škola poziva studente poslijediplomskih studija, poslijedoktorande i druge mlađe znanstvenike i sveučilišne nastavnike iz svih područja koja doprinose razvoju rješenja za zdravstvenu skrb. Farmaceutsko-biokemijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu prethodno je odobrio ovaj tečaj kao izborni kolegij u okviru poslijediplomskog doktorskog studija na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu.

Svi sudionici trebaju imati stručno poznavanje engleskoga jezika (kao radnog jezika Škole).

Prijaviti se možete na web stranici:

Kotizacija iznosi 100 kuna.

Rok za prijavu je 10. studenoga 2019.