Održan je GSHI Demo dan!

U petak, 1. prosinca, na privremenoj adresi Sveučilišta u Zagrebu, zgrada SEECEL-a, ulica Radoslava Cimmermana 88. održan je Get Started in Health Innovation Demo dan.

Na početku događaja okupljene je pozdravio prof. dr. sc. Tomislav Josip Mlinarić, prorektor za inovacije, transfer tehnologije i suradnju s gospodarstvom Sveučilišta u Zagrebu, istaknuvši pritom važnost podupiranja inovacija kao jednog od strateških ciljeva Sveučilišta. Filip Stipančić iz inovacijske agencije Smion okupljenima je predstavio koncept GSHI-a programa kao i hodogram Demo dana.

Nakon uvoda sljedila je zanimljiva panel rasprava na kojoj su sudjelovali Nikolina Škaron, M.D., voditeljica Odjela za pristup tržištu i korporativne poslove tvrtke AstraZeneca, dr. sc. Adrijana Vinter, voditeljica odjela za otkrivanje lijekova i članica uprave tvrtke Selvita i dr. sc. Ino Protrka, M.D., ravnatelj Doma zdravlja Centar. Panel raspravu je moderirala dr. sc. Vlatka Petrović, voditeljica Ureda za transfer tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, a panelisti su iznijeli primjere iz prakse inoviranja i implementacije inovacija u njihovim institucijama.

Nakon panel rasprave 6 je timova predstavljalo svoje ideje pred žirijem investitora u kojem su bili Renata Brkić iz investicijskog fonda Feelsgood, Kristian Asani iz investicijskog fonda Silicon Gardens i Stevica Kuharski iz investicijskog fonda Fil Rogue Capital.

Svaki od timova imao je 5 minuta da prezentira svoju ideju, nakon čega su članovi žirija postavljati pitanja i dali svoje komentare na predstavljeno. Svoje su ideje predstavljali:

• MaMiNi (Primalje u zajednici) – platforma koja okuplja primalje s ciljem da osigura sigurnu i kvalitetnu zdravstvenu njegu trudnicama i rodiljama
  • EMHANCE – neinvazivni uređaj koji koristi elektromagnetska polja za stimulaciju živčanog sustava i pruža personaliziranu terapiju s ciljem poboljšanja funkcionalnog oporavka pacijenta
  • Nume Health – tim koji nastoji kroz specijalizirane testove povezati kupce i pružatelje usluga štedeći im pritom vrijeme i novac
  • Morbus – inovativno programsko rješenje koje će olakšati rad farmaceuta i omogućiti im učinkovito praćenje terapije svojih pacijenata
  • Novela Medica – inovativni uređaj za mjerenje frekvencije disanja koji će riješiti problem neadekvatnih rješenja, tehnika i uređaja za mjerenje frekvencija disanja koje se trenutačno koriste u zdravstvenom sustavu

Timovima želimo sreću u daljnjem razvoju i realizaciji njihovih ideja, a posebno se želimo zahvaliti našim partnerima – tvrtkama AstraZeneci i Selviti, te Veleposlanstvu Ujedinjene Kraljevine u Hrvatskoj koji su nam svojom potporom uvelike olakšali provedbu programa.

Get Started in Health Innovation pokrenuli su Centar za istraživanje, razvoj i transfer tehnologije Sveučilišta u Zagrebu u sklopu EIT Health Hub projekta u suradnji s inovacijskom agencijom Smion, s ciljem da pomogne hrvatskim inovatorima, poduzetnicima i istraživačima realizirati njihov kreativni potencijal i pomoći im pretočiti ideje za zdravstvene inovacije u validirane proizvode i usluge.

Hvala svima koji su sudjelovali u realizaciji ovogodišnje edicije Get Started in Health Innovation programa – timovima, partnerima, mentorima i trenerima! U tijeku su pripreme za pokretanje nove edicije programa, a za više o istoj pratite mrežne stranice i društvene mreže CIRTT-a.